A Charlotte torta elegáns megjelenése könnyen azt a benyomást keltheti, hogy bonyolult és időigényes munkát igényel. Pedig épp ellenkezőleg! Egyszerűen és gyorsan elkészíthető – ráadásul különlegesen finom. Lehet barackos, áfonyás, epres vagy akár málnás is. Gluténmentesen változatban hoztuk el.

A Charlotte-torta nemcsak elegáns és mutatós, hanem meglepően könnyen elkészíthető is – még ha elsőre nem is úgy tűnik. Legyen szó a hagyományos piskótatekercses változatról vagy a gyorsabb babapiskótás verzióról, ez a desszert garantáltan lenyűgözi a vendégeket. Ha pedig belejöttél a piskótatekercs készítésébe, semmi sem állhat az utadba! A gluténmentes Málnás Charlotte receptjétől nem kell megijedni, ha nincs szükségünk búzamentes diétára, akkor használjunk hagyományos búzalisztet, az arányok, abban az esetben is stimmelnek.

Málnás Charlotte torta laktóz- és gluténmentesen

Hozzávalók a piskótatekercshez

6 tojás
5 ek porcukor
1 ek vaníliás cukor
6 ek gluténmentes süteményliszt
250-300 gramm málnalekvár

Hozzzávalók a krémhez

25 dkg (laktózmentes) túró
25 dkg (laktózmentes) mascarpone
250 ml (laktózmentes) habtejszín
30-40 gramm (fagyasztott és kiolvasztott) málna
10 g gluténmentes zselatinpor

Elkészítés

  1. Szitáljuk át a lisztet. Válasszuk szét a tojásokat. A tojásfehérjét verjük fel kemény habbá. A sárgáját habosítsuk fel a porcukorral és a vaníliáscukorral.

Kanalanként kezdjük a cukros tojássárgájához hozzákeverni, felváltva a lisztet és a tojásfehérje habot: egy kanál liszt és egy kanál tojáshab, majd újabb egy kanál liszt és egy kanál tojáshab, és így tovább. Óvatosan forgassuk, kevés – nagy mozdulatokkal keverjük, hogy ne törjük össze a tojáshabot.

Az így kapott masszát simítsuk sütőpapírral bélelt tepsire, majd toljuk 160 fokosra előmelegített sütőbe, 8-15 perc alatt süssük készre a tésztát. (mielőtt színt kapna)

A piskótát még melegen kenjük meg a málnalekvárral, és tekerjük fel. Hagyjuk kihűlni a tekercset a szeleteléshez.

2. Míg hűl a tészta, addig készítsük el a krémet. Verjük fel a tejszínt habbá. Keverjük össze a túrót a mascarponéval és a pocukorral, majd lazítsuk fel a tejszínhabbal, ezután forgassuk bele a málnát, és legvégén keverjük össze a zselatinporral.

3. Béleljünk ki folpackkal vagy alufóliával egy nagyjából 20 cm átmérőjű tálat. A kihűlt piskótatekercset vágjuk fel ujjnyi vastag szeletekre és béleljük ki velük a tálat úgy, hogy az oldalára is jusson a tekercsekből. Az így kapott piskótakehelybe kenjük el gazdagon a krémet. Ha maradt a piskótatekercsből együk meg, vagy tegyük a Charlotte-tetejére, ami így majd az alja lesz. A süteményt alaposan csomagoljuk be fóliával, és tegyük a hűtőbe 4-6 órára dermedni.

Tálalás előtt a desszertről húzzuk le a folpackokat, és borítsuk a tortát egy szép tortatányérra vagy tortaállványra. Szórjuk meg porcukorral, és díszítsük málnaszeletekkel.

Sütés nélkül készült Charlotte babapiskótából

Amennyiben még gyorsabban és egyszerűbben szeretnénk charlotte tortát készíteni, akkor piskótatekercs sütése helyett, használjunk készen vásárolt babapiskótát.

Vajazzuk ki egy lecsatolható szélű tortaforma oldalát és alját, tegyük körbe a tortaforma szélét a babapiskótákkal. Halmozzuk középre a kész krémet, és egyengessük el ízlésünk szerint tükörsimára vagy rusztikusan. Tegyük néhány órára így a hűtőbe, majd szedjük le a forma szélét és alját, halmozzuk a torta tetejére a málnát. Ha úgy tetszik, kössük körbe egy masnival a tortánkat.