Bár az okostelefonjaink állandó készenlétben vannak, mégis, szó szerint lefagyhatnak a hidegben, hiszen az akkumulátorukat elsősorban arra tervezték, hogy optimális szobahőmérsékleten működjenek. A benne lévő folyadék amikor túl hideg van lassabban mozog, ami miatt a telefon lelassulhat, de akár le is állhat.

Néhány trükkel persze elkerülhetjük azt, hogy fagyveszély érje a mobilunkat. Az egyik ilyen, hogy tartsuk testközelben a telefont, vagy legalábbis melegben, például a zsebünkben. Ha nem szeretjük zsebben hordani, akkor a táskánk belső zsebébe tegyük, esetleg egy puha, meleg neszszerbe vagy egy speciális hideg elleni tokba. Akár még egy meleg kesztyűbe is csúsztathatjuk.

Ha szabadban vagyunk, akkor használjunk fülhallgatót, fejhallgatót vagy airpodot, így nem kell felvennünk a telefont.

Egy másik ötlet az, hogy olyan alkalmazásokat használunk, amelyek vissza-visszatérő készenlétet igényelnek, viszont nem is használják állandóan az akkumulátort. Kapcsoljuk ki a közösségi oldalak nagy energiát kívánó chat ablakjait. De kapcsoljuk például be például a térképet vagy időjárás jelentési appot. Így a telefon ha időnként munkában van, használja az akkumulátort, és nem áll meg az.

Ha a telefon mindezek ellenére úgy tűnik feladta a szolgálatot, akkor  melegítsük újra fel, fogjuk a meleg kezünkbe és tartsuk ott, míg “ki nem enged”.

Fotó: Berit B. Njarga